Купити камери відеоспостереження
Вуличні та внутрішні відеокамери: поворотні, купольні, циліндричні з інфрачервоним підсвічуванням і без нього.
Камери відеоспостереження — це основа будь-якої системи відеоспостереження. Саме відеокамери спостереження дозволяють побачити те, що відбувається на об'єкті, що охороняється, і при цьому перетворювати відео в електронний сигнал.
Як правильно вибрати відеокамеру спостереження
Ці пристрої відрізняються за конструкцією, формою виконання, технічними характеристиками і т.д. Експлуатувати їх можна не лише усередині приміщень, а й у вуличних умовах. Розгляньмо їх ключові особливості
Різновиди камер відеоспостереження за типом сигналу
Існують три основні групи відеокамер: аналогові, аналогові HD та IP камери . Вони відрізняються типом сигналу, який передають.
- CVBS - ці відеокамери популярні і мають широке поширення в системах відеоспостереження різного масштабу, проте передача такого сигналу не може перевищувати 150 метрів. Сигнал стандарту PAL або NTSC в таких камерах передається через коаксіальний кабель, який може передавати тільки відеосигнал якістю не вище 1200. ТВЛ.
- HD-SDI - проміжний (застарілий) формат, який став родоначальником цифрового відеоспостереження. Це перший стандарт, у якому по коаксіальному кабелю стали передавати не аналогову, а цифрову інформацію зі швидкістю потоку даних 1485 Мбіт/с. Важливо, що сучасні формати досі зберігають із нею зворотну сумісність. Якщо таку камеру підключити до AHD / THD / HDCVI-реєстраторам, то він зможе з нею працювати.
- AHD (Analog High Definition) дозволяє передавати та обробляти відеосигнал у аналоговому вигляді (НЧ-модуляція) у вищій роздільній здатності (1080p або 1920x1080 px) у стиснутому форматі за звичайними коаксіальними кабелями на відстань до 5 метрів.
- HD-CVI (High Definition Composite Video Interface) - недороге рішення альтернатива IP. Розроблений компанією Dahua Technology. Запатентована технологія модуляції відеосигналу дозволяє передавати відео роздільною здатністю до 1080p (1920 х 1080) на великі відстані в стиснутому форматі і по стандартним коаксіальним кабелям, які використовуються для аналогових CCTV камер. При цьому HD-CVI може передавати відео, аудіо та сигнали керування (OSD або PTZ) по одному коаксіальному кабелю замість того, щоб використовувати окремі кабелі для кожної передачі.
- TVI / HD-TVI (Televisione industriale) – стандарт, розроблений компанією HIKVISION, здатний передавати відеосигнал з роздільною здатністю 1920x1080 рх на відстань до 500 метрів. Забезпечує чітке зображення за рахунок ефективного розподілу сигналу яскравості та кольору. Також як CVI для передачі сигналу використовує звичайний 75-омний коаксіальний кабель.
- IP-камери - від англійського Internet Protocol. У цих камерах зображення стискається за допомогою потокових методів відеостиснення, наприклад, H.264 та H.265. Через попереднє стиснення знижується навантаження на мережу і можна відразу зберігати отриману інформацію на сервері або мережевому відеореєстраторі NVR без додаткової обробки. IP - повністю цифрове відеоспостереження, в якому цифровий сигнал передається цифровими каналами комунікації. По суті, це комп'ютери, з процесором, оперативною пам'яттю та операційною системою, яка дозволяє оснастити такі камери широкими можливостями, такими як детектори руху та звуку, керування подіями та оповіщеннями та інше. Вони передають сигнал у цифровому вигляді без втрат якості та обмежень щодо дозволу. Зручна організація живлення IP-відеокамер через PoE також підвищує зручність їх використання.
Підсумувати. Аналогові камери – застарілий формат, HD аналогові відеокамери (AHD, HD-CVI, Turbo HD) – перехідний, але дуже популярний формат камер, популярність яких обумовлена їхньою низькою ціною та, нарешті, IP-камери спостереження – найбільш сучасний формат, який забезпечує , високу функціональність, довгострокову актуальність технології та високу якість зображення.
Чому камери відеоспостереження мають різну форму
Кожен вид камер найбільш ефективний для конкретних умов. Зазвичай фахівці розрізняють кілька типових форм-факторів для камер.
Купольна камера- має форму півкола і призначається для встановлення на горизонтальній поверхні (наприклад, стеля). Бувають також відеокамери, які можна встановлювати і на стіну, і на стелю (3D купол).
Корпусна (box) камера – призначена для роботи зі змінними об'єктивами, що дозволяє підібрати об'єктив для кожного конкретного завдання. Об'єктиви монтуються на корпус за допомогою роз'єму з різьбленням 1” або CS (малий C) з різьбленням ½”
Bullet камера – це назва відбувається через схожість зовнішнього вигляду таких камери з кулею. Найчастіше вони мають циліндричну форму і оснащені монтажним кронштейном для встановлення на вертикальну або горизонтальну поверхню. Зазвичай такі камери мають або фіксований або варифокальний об'єктив та інфрачервоне підсвічування.
PTZ камери – роботизовані керовані камери, які мають вбудовані приводи, що дозволяють оператору керувати трансфокатором об'єктива (наближати або віддаляти зображення), панорамуванням (поворотом камери по горизонталі), нахилом (поворотом по вертикалі) та виконувати патрулювання, тобто спостерігати за територією за заздалегідь заданим маршрутом.
Камери FishEye (Риб'яче око) – зазвичай встановлюється на стелі приміщення і дозволяють отримати широкий огляд простору (180-360°), що дозволяє отримати всебічний огляд об'єкта, що охороняється. При цьому зображення виходить спотвореним, але може бути розбите на кілька зон, у яких зображення може мати мінімальні спотворення.
Мультиматрична камера – вид камер, що мають в одному корпусі кілька матриць (об'єктив плюс матриця), що дозволяють спостерігати за величезною територією з фіксованої позиції. У таких пристроях немає рухомих частин, зате є можливість отримати широку зону огляду, високу роздільну здатність і навіть масштабування.
Мініатюрна відеокамера – не завжди є можливість розмістити повнорозмірні камери, тоді на допомогу приходять невеликі камери. Для них завжди можна знайти місце вдома, в кімнаті або на кухні, а їх часто встановлюють в офісах.
Модульна (безкорпусна) відеокамера – такі камери складаються з плати та змонтованого безпосередньо на ній об'єктиву та призначені для встановлення та монтажу всередині якихось інших пристроїв, наприклад, у домофони, іграшки тощо .п
Кутова камера – як видно з назви, такі камери встановлюються в кут, зазвичай між підлогою і стелею. Є також рішення, які дозволяють встановлювати їх у складний кут, утворений двома стінами та стелею. Часто таке рішення дозволяє отримати хороший огляд при мінімальній кількості камер відеоспостереження.
Чим відрізняються камери відеоспостереження вуличні від відеоспостереження для дому та інших приміщень
Головна відмінність вуличних камер – це їхня здатність витримати вплив зовнішнього середовища без зміни своїх технічних та функціональних характеристик.
Насамперед вуличні камери повинні протистояти волозі та пилу. Такі камери мають підвищений захист, який зазвичай називають IP-код. Він складається із двох цифр. Перша означає ступінь захисту від сторонніх предметів (від великих частинок до дрібного пилу), друга означає ступінь захисту від води.
Мінімальний можливий ступінь захисту від пилу для вуличних камер повинен мати цифру 5, яка означає, що деяка кількість пилу може проникати всередину, однак це не порушує роботу пристрою. Але більшість камер у вуличному виконанні має клас захисту від пилу рівний 6, який означає, що пил не може потрапити у пристрій. Що стосується захисту від води, то тут також мінімальний клас дорівнює 5 (захист від водяних струменів з будь-якого напрямку), але ідеальний для вулиці клас 6 (захист від морських хвиль або сильних водяних струменів). Таким чином, вуличні відеокамери повинні мати клас захисту IP65 або IP66.
Для роботи в умовах низьких температур, вибирайте вуличні камери, які мають вбудовані обігрівачі.
Важливо відзначити, що навіть камери для приміщень можуть бути використані для вулиці. Щоправда, для цього їм знадобляться спеціальні бокси для камер, які не тільки захищають їх від зовнішніх впливів, але навіть можуть мати вбудовані обігрівачі склоочисники.
Таким чином, вуличні камери можуть бути використані в приміщеннях, а камери для внутрішньої установки не зможуть бути використані на вулиці.
І наприкінці, наша традиційна порада. Якщо ви хочете отримати максимальну ефективність від CCTV (комплексу з відеоспостереження), то обов'язково пов'язуйте його роботу з іншими системами безпеки, наприклад турнікетами, зчитувачами контролю доступу, шлагбаумами або охоронною сигналізацією та іншими комплексами безпеки.
Ви можете замовити комплексне рішення, а можете встановити та підключити відеоспостереження самостійно. У будь-якому випадку компанія ОПТА знає про системи відеокамер все, тому, якщо хочете купити відеокамеру в Києві, Харкові, Дніпрі, Полтаві Сумах та будь-якому куточку України – звертайтесь до нашої компанії та допоможемо вибрати необхідну модель або підготувати проект відеоспостереження та виконати монтаж всього комплексу CCTV.